Екскурзия

Първокласници и третокласници се докоснаха до грънчарското изкуство в с.Бусинци. Възродената занаятчийска традиция в малкото село от няколко години привлича много туристи. Сред тях вече са и нашите ученици. Те с интерес проследиха как от сръчните ръце на грънчарите се ваят красиви съдове. Но не само това ги впечатли. Посетиха и подземния музей на минното дело в гр. Перник, който е единствен по рода си на Балканския полуостров. В него са показани различни експонати от развитието на минното дело – съоръжения за осветление и укрепване, вагонетки и локомотиви. Докоснаха се до природните красоти чрез кратка разходка по ждрелото на Ерма.

Последният ден от учебната година остави незабривими спомени у нашите ученици.