В дните от 19 май до 22 май, учениците от начален етап бяха на зелено училище в Пампорово. В тези изпълнени с различни дейности дни, децата се учеха да бъдат самостоятелни, свързваха наученото през годината с реалния живот и учеха нови неща за света около нас. С много желание правиха шоколадови бонбони във фабриката „Гайо” в Пловдив. Научиха кои са основните суровини, от които се прави шоколадът. Слушаха с интерес за различните видове самолети в музея на авиацията в Крумово и задаваха въпроси… С удоволствие и любопитство влязоха в планетариума в Смолян и разгледаха Историческия музей. Дори силният дъжд не ги стресна във фермата за диви животни и не намали тяхната любознателност в обсерваторията „Рожен“. С почуда научиха, че това е най-голямата астрономическа обсерватория в Югоизточна Европа и на Балканския полуостров.
Разбира се всичките тези дейности бяха съчетани с разходки из божествено красивите Родопи и освежаване в басейна на хотела.
Четири дни, в които имаше емоции, които създават спомени.











